n Тост со авокадо - Balansplus.mk
Тост со авокадо
13/06/2018

Состојки:

  • 1 мало авокадо
  • ½ чашка сварен грав
  • 1 ½ супена лажица сок од лимон
  • 1 чешне ситно исецкан лук
  • сол
  • леб за тост
  • бибер (по вкус)
15
мин.
лесно

Припрема:

Со вилушка, добро изгмечете ги авокадото и гравот. Испечете го лебот на тост. Во смесата од авокадо доадете ги останатите состојки. Смесата намачкајте ја врз лепчето и уживајте!