Ден 2
02/02/2018

Појадок:

Здрава овесна каша

Порција овесни снегулки подготвени со 250 гр. Balans+ и прелиена со 15 гр. сечкани ореви, 1 лажица суво грозје и половина лажичка цимет

1 грејпфрут

1 шолја црно кафе

Ручек:

Азиска пилешка супа

Во тенџере на средна температура згответе половина литар супа од зелечнук, 100 гр.  тестенини од хељда, 85 гр. ситно исечкано варено пилешко месо , половина главица крупно сечкан кромид и пола лажичка мелен лук.

1 киви

1 шолја зелен чај

Вечера:

Пилешко со печурки

Загрејте 1 лажица маслиново масло во тава на средно-висока температура. Додајте 85 гр. пилешко филе, исечете го на парчиња и гответе со 1 чаша исечкани печурки и четвртина чаша ситно сечкан кромид и црвена пиперка. Се јаде со повеќе од пола чаша варена киноа.

1 шолја билен чај

Коментари