Брз пудинг од чиа семиња
16/08/2016
Состојки:
  • 2 шолји кокосово или бадемово млеко
  • 1/2 шолја чиа семиња
  • 2-3 лажици какао
  • засладувач (по желба)
Припрема:
Состојките измешајте ги во блендер, а потоа оставете ги во фрижидер не подолго од 10 минути. По желба додадете овошје, семки, ванила или цимет.