n Детокс пијалак со лимон и нане - Balansplus.mk
Детокс пијалак со лимон и нане
05/12/2016

Направете детоксикација на организмот со природен пијалак кој ќе ве освежи и наполни со енергија!

Состојки:
  • Флаширана вода - 8 чаши
  • Лимон (исцеден сок) - 1
  • Лимон (исецкан на кругови) - 2
  • Свежo нане - По желба
Припрема:
Наполнете 8 чаши флаширана вода во бокал. Додајте го сокот од лимон (ако сакате појак вкус на лимон можете да исцедите повеќе лимони). Исечете на кругови два лимони и ставете ги внатре во бокалот заедно со нането. Додадете коцки мраз, за повеќе свежина. На крај, ставете го бокалот во фрижидер 10-тина минути за вкусовите да се соединат. Можете да го консумирате наутро или во текот на денот.