n Макало со рен и лимон - Balansplus.mk
Макало со рен и лимон
01/06/2016
Состојки:
  • 1 чаша Фит крем јогурт
  • 2 лажици рен
  • 1 лажица изрендана кора од лимон
  • сол и црн бибер
  • нискокалоричен чипс по избор
15
мин.
Лесно
Припрема:
Во мал сад измешајте го крем јогуртот, ренот, лимоновата кора, 1/2 лажичка сол и 1/4 лажичка црн бибер, и послужете го макалото со чипс по желба.