Ден 12
12/02/2018

Појадок

Гранола со овошје и бадеми

На 150 грама Balans+ кисело млеко додадете четвртина чашка гранола и по половина чашка јагоди и боровинки или малини. Наросете со по две лажици исечкани бадеми и мелено ленено семе.

1 голема шолја кафе со 50 мл. Light млеко

Ручек

Пица со зеленчук

Врз половина тенко тесто за пица распоредете 3 исечкани печурки, половина чашка зелена пиперка исечкана на ленти, половина исечкан домат и 30 грама изрендана моцарела. Потпечете додека сирењето не се растопи. На крајот одозгора, по желба, додадете четвртина исечкано авокадо.

Еден среден портокал.

Една шолја билен чај или вода.

Вечера

Говедски медаљон

Сервирајте 100 грама пропржен говедски медаљон со еден помал печен компир и тенко исечкани зачински билки.

Потпржете една чашка прокељ на една лажица маслиново масло и едно чешне издробен лук

Една шолја билен чај или вода.