Едноставна медитеранска салата од краставици
26/01/2017
Состојки:
  • 2 големи краставици, исечкани
  • 1 мал црвен кромид, исечкан
  • 1 голем домат, исечкан
  • малку свежо цеден лимонов сок со бибер
  • малку сол
Припрема:
Кога немате идеја што да јадете, а сакате нешто здраво - оваа салата е вистинскиот избор! Не ви треба многу време за подготовка, само исечете го зеленчукот, ставете го во голем сад и ставете го преливот од лимонов сок и бибер и уживајте во медитеранскиот вкус.
Коментари