Енергично утро – Мока “Parfait”
29/06/2016
Состојки:
  • ½ лажичка инстант кафе
  • 100 гр. сецкани јагоди
  • 1 супена лажица гранола мусли
  • 1 пакување крем
15
мин.
лесно
Припрема:
Измешајте ги кафето и Fit крем јогуртот. Дел од смесата истурете во сталкен сад, потоа ставете слој од јсецканите јагоди, па гранолата. Одозгора ставете го остатокот од јогурт смесата а најгоре уште малку гранола.