n Освежително смути од малини - Balansplus.mk
баланс смути
Освежително смути од малини
16/08/2017

Освежувачките пијалаци, особено смутијата сe вкусен начин за консумирање витамини во летниот период и одлична опција за сите кои сакаат во текот на летото да го зајакнат својот имунитет.

Состојки:

– 1 банана, исечкана

– пола чаша Баланс+

– пола чаша малини

– 1 лажица мед

Сите состојки ставете ги во блендер и за само неколку секунди вашата нова витаминска „бомба“ е готова. За комплетно уживање сервирајте заедно со издробен мраз во висока чаша и „зачинете“ со неколку ливчиња нане 🙂

Коментари