n Зелен сок за детоксификација на организмот - Balansplus.mk
Зелен сок за детоксификација на организмот
29/06/2016

После напорен викенд или период на јадење на брза и нутритивно сиромашна храна, потребно е да направиме прочистување на организмот. Ви препорачуваме да го консумирате овој зелен сок наместо 1 оброк или ужина во текот на денот, кој ќе го ослободи организмот полесно од насобраните токсини.

Состојки:
  • 2 краставици
  • листови од целер
  • 1 јаболко
  • 1 излупен лимон
15
мин.
лесно
Припрема:
Сите состојки се цедат во соковник.
Коментари