Ден 9
09/02/2018

Појадок

Тост со јајца

Две тврдо варени јајца. Едно парче интегрален тост леб. 180 грама Balans+ кисело млеко

1 голема шолја кафе со 50 мл. Light млеко

Ручек

Туна салата

Измешајте 100 грама добро исцедена туна на парчиња од конзерва со 2 чашки исечкана марула, едно исечкано сварено цвекло, една чашка грашок сварен на пареа или замрзнат грашок и три црни маслинки. Одозгора наросете со една лажица маслиново масло кое претходно сте го промешале со една лажица црвен вински оцет.

Една шолја билен чај или вода.

Вечера

Пилешки ражнич

Нанижете на стапче за ражнич пет шери домати, еден помал кромид исечен на четвртини, 100 грама пилешки гради исечкани на парчиња и 3 печурки исечкани на парчиња. Печете на скара додека зеленчукот не омекне, а пилешкото добро се испече.

Измешајте една чашка исечкана марула со четвртина исечкано авокадо и зачинете со една лажица маслиново масло и четвртина лажица балсамико.

Една шолја билен чај или вода.