Ден 25
25/02/2018

Појадок

Омлет во тортиља

Пропржете на малку маслиново масло по 2 лажици ситно исечкана зелена и црвена блага пиперка со кромид додека зеленчукот не омекне. Додадете 2 изматени јајца и пржете мешајќи. Добиениот омлет со зеленчук поделете го на две претходно загреани тортиљи и на двете одозгора изрендајте по 20 грама козји кашкавал.

Balans+ 250 грама.

Ручек

Врап со мисиркино, зелка и моркови

Во еден сад измешајте свежа зелка, моркови, две лажици Баланс+ кисело млеко и едно кафено
лажиче јаболков оцет. Потоа, ставете три тенко исечкани парчиња мисиркно месо во интегрална тортиља. Врз парчињата ставете го миксот од салата.

Со ручекот напијте се и 250 мл. билен чај

Вечера

Туна со интегрални тестенини

Отворете и добро исцедете 100 грама туна. Измешајте една лажичка исечкан свеж ѓумбир, една лажичка оризов оцет, една лажичка масло од сусам и четвртина лажица соја сос. Добиениот прелив ставете го врз туната.

Сварете половина чаша интегрални тестенини и додадете ги претходно сварените листови кинеска зелка. Наросете со 2 лажици исечкани индиски ореви.

1 шолја чај од камилица.

Коментари